Οι Σπουδαστές/στριες της ειδικότητας «Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης – Αρχιμάγειρας (chef)» Δ΄ εξάμηνο του Πειραματικού Δημόσιου ΙΕΚ Βέροιας, πραγματοποίησαν Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο μανάβικο Η ΓΩΝΙA ΤΟΥ ΣΤAΘΗ και συμμετείχαν στην εκδήλωση που διοργάνωσε, όπου παρασκεύασαν εδέσματα με φρέσκα λαχανικά & φρούτα από την επιχείρηση, την Πέμπτη 9.03.2023, στο πλαίσιο του μαθήματος «Τέχνη Μαγειρικής ΙV», με τους εκπαιδευτές Ιωακειμίδη Κωνσταντίνο & Τζατζάλα Άννα.
Οι παρασκευές ήταν:
1) Κολοκυθόσουπα βελουτέ
2) Τραχανότο με μανιτάρια
3) Τάρτες με κρέμα πατισερί και φρούτα
![](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2023/03/332684375_211444254798566_8269109022746439338_n.jpg)