![00](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2022/11/00-4.jpg)
Οι Σπουδαστές/στριες της ειδικότητας «Συντηρητές έργων τέχνης και Αρχαιοτήτων» Α΄ εξάμηνο του Πειραματικού Δημόσιου ΙΕΚ Βέροιας, πραγματοποίησαν Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βέροιας, την Πέμπτη 10.11.2022, στο πλαίσιο του Εργαστηριακού μαθήματος «Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα», με τις εκπαιδεύτριες Λαμπίδου Εμμανουέλα & Γκερλή Κωνσταντίνα.
Σκοπός της εκπαιδευτικής αυτής επίσκεψης ήταν να έρθουν οι σπουδαστές σε επαφή με τα ευρήματα του μουσείου και να δουν από κοντά πώς αυτά συντηρήθηκαν & αποκαταστάθηκαν, με σκοπό την τελική έκθεση τους στο ευρύ κοινό, τόσο στον εσωτερικό χώρο του μουσείου, όσο και στον εξωτερικό χώρο αυτού- “Τοίχος της Μνήμης”.
![](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2022/11/εικόνα_Viber_2022-11-13_15-52-04-510.jpg)
Οι Σπουδαστές/στριες της ειδικότητας «Συντηρητές έργων τέχνης και Αρχαιοτήτων» Α΄ εξάμηνο του Πειραματικού Δημόσιου ΙΕΚ Βέροιας, πραγματοποίησαν Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βέροιας, την Πέμπτη 10.11.2022, στο πλαίσιο του Εργαστηριακού μαθήματος «Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα», με τις εκπαιδεύτριες Λαμπίδου Εμμανουέλα & Γκερλή Κωνσταντίνα.
Σκοπός της εκπαιδευτικής αυτής επίσκεψης ήταν να έρθουν οι σπουδαστές σε επαφή με τα ευρήματα του μουσείου και να δουν από κοντά πώς αυτά συντηρήθηκαν & αποκαταστάθηκαν, με σκοπό την τελική έκθεση τους στο ευρύ κοινό, τόσο στον εσωτερικό χώρο του μουσείου, όσο και στον εξωτερικό χώρο αυτού- “Τοίχος της Μνήμης”.