![](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2022/06/0a.jpg)
Οι Σπουδαστές της ειδικότητας «Βοηθός Νοσηλευτικής Γενικής Νοσηλείας» Δ΄ εξάμηνο του Δημόσιου ΙΕΚ Βέροιας με τις εκπαιδεύτριες Θεοδωρίδου Σοφία & Κατσαρή Κυριακή σε συνεργασία με την Επι.Ζω. (Επιμόρφωση Ζωής), διοργάνωσαν σεμινάριο για τη «Βασική Υποστήριξη της Ζωής με χρήση Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδωτή ( BLS/AED, ERC) Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση», την Πέμπτη 9.06.2022, στο πλαίσιο του μαθήματος «Νοσηλευτική (Πρακτική στο Νοσοκομείο) ΙΙΙ».
![](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2022/06/0a2.jpg)
![](https://iekverias.gr/wp-content/uploads/2022/06/0e.jpg)